Heslo:

MP, 1. kolo - Úvod se nám nevydařil: DM Klášterského B - Vinohrady B 5:2

Autor: Vlaďka Nováková

10. listopadu 2015  15:05

Do nové sezóny Městského přeboru - hrané stejně jako loni ve dvou skupinách - jsme vstupovali zápasem s mládežníky z DM Klášterského B. Nenechte se mýlit písmenkem - družstva z D Klášterského "klamou tělem", takže B družstvo je slabší než jejich A družstvo hrající ve druhé skupině.

Již před zápasem se stala věc naprosto nevídaná - nikdo z nominovaných hráčů se neomluvil, takže jsem nemusela oslovovat žádné náhradníky. Hrálo se na půdě našeho soupeře, tedy v Domově mládeže na Klášterského ulici v Komárově, u konečné šaliny č. 12. Přestože se nikdo neomluvil, když jsem pár minut před šestou, kdy zápas začínal, potkala před budovou jen naši jedničku Tomáše Lamsera, dost jsem znervózněla. Nervozita se naštěstí během pár minut ukázala zcela zbytečnou, protože spoluhráči na nás nečekali před vchodem, ale všichni už byli uvnitř v hrací místnosti a po odevzdání naší sestavy tak zápas mohl začít.

Hrací místnost našich soupeřů je z centra města velmi dobře dostupná, ale má jinou vadu, a to nedostatek prostoru. Šachista si tam připadá trochu jako sardinka v konzervě. Ještě že se hraje "jen" na sedmi šachovnicích - osmá by se do místnosti už opravdu nevešla.

Naši soupeři byli na všech deskách papírově silnější - na 2., 3. a 5. desce o více než 200 Elo bodů! - a průběh zápasu tomu odpovídal. Právě na zmíněných třech deskách naši borci prohráli, ostatní hráči udrželi se svými soupeři krok a remizovali. Celkově tak zápas skončil naší prohrou v poměru 5:2, která se však vzhledem k síle našich soupeřů dala očekávat.

V příštím kole nastoupíme proti družstvu Lokomotivy s písmenkem H, tak snad se nám v domácím prostředí bude dařit lépe.