Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 1. kolo - Prohra s nejasným výsledkem: DM Klášterského A - Vinohrady 5:2 (4:3?)

Autor: Vlaďka Šťastná

20. října 2018  19:08

Letošní ročník Městského přeboru se potýká s problémy, protože se stále nedaří najít vedoucího soutěže. Podařilo se však alespoň svolat losovací schůzi, domluvit termíny a časy utkání, vydat soupisky a přijmout do soutěže další družstvo Lokomotivy, která se losovací schůze neúčastnila. V prvním kole bylo naším soupeřem silnější družstvo DM Klášterského s písmenkem A, zápas se odehrával u našich soupeřů.

Po příchodu do hrací místnosti jsme chvíli čekali na zahájení zápasu, domácí totiž zatím neměli přesnou představu, v jaké sestavě budou hrát. Přestože se po pár minutách zdálo, že se problémy vyřešili, po zahájení utkání za mnou přišel kapitán Ivan Petlan s tím, zda by bylo možné vyměnit jejich spoluhráče na 6. desce, který k zápasu zatím nedorazil za jiného. Nebyla jsem z této informace nadšená, protože Ondra Kašpárek byl silnějším soupeřem než hráč zapsaný v původní sestavě, ale nechtěla jsem dělat problémy, a tak jsme souhlasila, aby byl do sestavy dopsán Ondra. Ten pak skutečně asi 15 minut před koncem hodinové čekací doby dorazil. Když jsem viděla, že všichni hrají a vše se zdá být v pořádku, sdělila jsme svému zástupci panu Hlouškovi že odcházím a dál jsem se zápasu neúčastnila, proto přikládám jen tabulku výsledků.

Jak se následně ukázalo, bohužel jsem odešla příliš brzy. Den po zápase dorazil do e-mailové schránky mail od kapitána domácích s tím, že na 7. šachovnici, kde hrál právě můj zástupce pan Hloušek, zazvonil domácímu hráči mobil, což pan Hloušek reklamoval. Protože ale na losovací schůzi zazněla ústní informace, že po prvním zazvonění mobilu následuje pouze napomenutí, rozhodčí reklamaci neuznal, pan Hloušek následně prohrál a zápas skončil výsledkem 5:2 pro domácí. Domácí tedy vyhráli, to nikdo nerozporuje, diskutabilní je ale výsledné skóre. Připojila jsem se tedy k námitce pana Hlouška a nyní čekáme na to, jak o námitce rozhodne nadřízený orgán.