Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

Vinohradské "A" družstvo prožívá smolnou sezónu


Autor: Vlaďka Nováková

7. března 2015  20:09


Loňská sezóna byla pro naše Áčko sezónou snů. Přestože jsme v jihomoravském KP I z hlediska papírových předpokladů patřili ke kandidátům na sestup, skutečnost byla výrazně jiná. Naše družstvo nejenže nebojovalo o záchranu, ale naopak o postup do 2. ligy. Již kolo před koncem jsme si zajistili druhé postupové místo s čtyřbodovým náskokem, díky kterému jsme si mohli dovolit v posledním kole prohrát s Tetčicemi. Náš historický úspěch - postup do 2. ligy - tak přestal být snem a stal se skutečností.


Podle průběhu letošní sezóny to ale vypadá, že jsme si veškeré šachové štěstí vybrali v té loňské a šachová bohyně Caissa nám nyní bohužel ukazuje svou odvrácenou tvář. Věděli jsme, že 2. liga bude velmi náročná soutěž, ale zdá se, že je letos nad naše síly. Z osmi zápasů jsme bohužel zatím vyhráli pouze jednou (nad posledními Hustopečemi), takže nám v druholigové tabulce patří nelichotivé předposlední - a bohužel pro nás sestupové - místo. Největší naděje jsme na začátku sezóny vkládali do zápasů s Ořechovem a Hustopečemi, na které jsme se snažili poskládat nejsilnější možné sestavy. Plán oba tyto zápasy vyhrát byl bohužel naplněn pouze z poloviny - Orlům z Ořechova se v lize daří mnohem lépe než nám, takže nám oplatili loňskou porážku a letos zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 4,5:3,5. Stejně těsně jsme v předchozím kole prohráli i v Třebíči, stačilo jen trochu více šachového štěstí, kterého se nám letos zoufale nedostává. Jediným vítězstvím je zatím výhra nad Hustopečemi v 8. kole.

V posledních třech kolech máme bohužel poměrně těžký los, čekají nás družstva, která momentálně okupují 1., 3. a 6. místo tabulky. Šance na nějaký výraznější bodový zisk s těmito družstvy je poměrně malá, stejně mizivá je tedy bohužel i šance, že se v 2. lize letos zachráníme. Nezbývá než přát si, aby se nám v příští sezóně dařilo lépe.Pokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.