Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

Postupové naděje "B" družstva zhasly už v základní části soutěže


Autor: Vlaďka Nováková

7. března 2015  20:21


Městský přebor se letos poprvé hrál odlišným systémem než v uplynulých letech. Předchozí systém hry "každý s každým" byl kvůli vyššímu počtu družstev nahrazen systémem dvou skupin. Po odehrání základní části se pak první poloviny obou skupin utkaly v boji o postup do KP II, zatímco méně úspěšná družstva bojovala o záchranu.


Naše "B" družstvo před začátkem soutěže troufale pomýšlelo na postup a za tímto účelem angažovalo i mezinárodního mistra Richarda Biolka. Ledová sprcha však přišla hned v prvním kole, kdy jsme - podobně jako v loňské sezóně dostali výprask od Jezdců Jundrov ve výši 1:6. Vzhledem k tomu, že sestavy obou týmů byly mnohem vyrovnanější než loni, takový debakl nikdo nečekal. Naše postupové ambice tedy dostaly povážlivou trhlinu hned po prvním kole. V dalším kole jsme si sice spravili chuť výhrou nad družstvem DM Klášterského, které zatím spíše sbírá zkušenosti, ale z dalších čtyř kol základní části jsme bohužel dokázali zvítězit pouze jednou, což nás katapultovalo do skupiny bojující o záchranu.

V této skupině to sice na záchranářské starosti nevypadá, cíl sezóny ale zůstal bohužel nenaplněn.Pokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.