Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

Pohodové "C" družstvo po neúspěšném začátku chytilo druhý dech


Autor: Vlaďka Nováková

7. března 2015  20:34


Městský přebor se letos poprvé hrál odlišným systémem než v uplynulých letech. Předchozí systém hry "každý s každým" byl kvůli vyššímu počtu družstev nahrazen systémem dvou skupin. Po odehrání základní části se pak první poloviny obou skupin utkaly v boji o postup do KP II, zatímco méně úspěšná družstva bojovala o záchranu.


Protože si někteří hráči v loňském roce zahráli méně, než jim bylo milé, a také díky tomu, že se nám podařilo získat nové posily, rozhodli jsme se letos, že po několika letech postavíme do Městského přeboru i Céčko. Céčko na rozdíl od Béčka nemělo velké ambice, hráči si chtěli především zahrát. Tomu odpovídal i začátek soutěže, kdy Céčko první čtyři zápasy prohrálo a v jednom případě dokonce "zapěl kanár". Tohoto opeřence nám věnovalo štědré družstvo DM Klášterského.

Poté však přišla remíza s Vojenskou akademií, která jakoby předznamenala obrat k lepším zítřkům. Naše Céčko následně chytilo druhý dech a v dalších dvou zápasech porazilo obě družstva Lokomotivy. I tak se ale Céčko - stejně jako Béčko - ocitlo v sestupové skupině. Úvodní zápas této skupiny sice prohrálo, ale v zatím posledním zápase zvítězilo nad Béčkem, takže není vyloučena ani varianta, že si obě družstva místa ve skupině ještě prohodí.Pokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.