Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

KP I, 1. kolo - Úspěšný vstup do sezóny: Veselí - Vinohrady 3:5


Autor: Vlaďka Nováková

10. listopadu 2015  14:27


Letošní los KP I k nám nebyl příliš přívětivý, co se výjezdů mimo Brno týče, takže hned v prvních dvou kolech nás čekaly výjezdy do Veselí nad Moravou a do Hustopečí. S týmem z Veselí jsme se v KP I utkali před dvěma lety, kdy jsme zvítězili nejtěsnějším rozdílem, takže jsme doufali, že se nám ve Veselí bude opět dařit a zopakujeme předloňské vítězství.


Veselané oproti předloňskému zápasu získali do svého kádru oporu v podobě Jakuba Uřičáře (2198) a ostatní hráči původní základní sestavy si různě proházeli místa, takže proti sobě bojovaly zcela jiné dvojice soupeřů než před dvěma lety.

Jakub Uřičář potvrdil roli opory veselského týmu, když porazil našeho lídra Tomáše Mudru. Partie na 3., 5., 6. a 8. desce skončily remízou a na druhé a čtvrté desce zvítězili hráči Vinohrad (Hladík, Dirgas). Za stavu 3:4 pro Vinohrady se tak jako poslední dohrávala partie na 7. desce, ke které poskytl svůj komentář její přímý účastník a náš kapitán Marian Varga:

"Za stavu 4:3 pro nás se na 7. desce dohrávala poslední partie, ve které Marian Varga (1883F) černými bojoval s Josefem Navrátilem (2054F). Bílý s o něco lepším vývinem, postouplým volným pěšcem na d6 a lepším časem (černý věren svému stylu hrál od 22. tahu na půlminutě) se snažil partii dovést do vítězného konce a zajistit zápasovou remízu. Svého pěšce daleko v týlu černé armády však neudržel a partie přešla do nepříliš přehledné pěšcové koncovky, která se po oboustranné proměně změnila v dámskou koncovku s jedním bílým pěšcem. Toho ale na cestě do dámy očekával černý král, zatímco bílý král byl poměrně daleko, takže koncovka byla remíza. Avšak bílý byl nucen pokračovat v boji, který záhy skončil vyšachováním bílé dámy a jedničkou v tabulce pro černého.

Vinohrady Brno tedy své první utkání zvládly výborně, zvítězily nad Veselím v poměru 5:3 a usadily se na průběžném 4. místě. Zatím není nic jisté, nic ztracené, k udržení se v soutěži jedna výhra nestačí a pro návrat do 2. ligy budeme muset takových vyrobit ještě mnohem víc."

Vstup do sezóny jsme tedy zvládli úspěšně, nicméně již v dalším kole na nás čeká velmi těžký soupeř - ŠK Hustopeče, které loni stejně jako my neúspěšně bojovaly v 2. lize.

Jak zápas viděli naši soupeři, si můžete přečíst na webu ŠK Veselí nad Moravou

Zmínku o tomto zápase spolu s partií Uřičář - Mudra najdete také na šachovém blogu Petra Krolopa z HodonínaVýsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Uřičář Jakub

1

0

 Mudra Tomáš

 1. 

 2. 

 Vičar Petr

0

1

 Hladík Josef

 2. 

 3. 

 Symerský Petr

1/2

1/2

 Hošek Martin

 3. 

 4. 

 Bílek Petr

0

1

 Dirgas Josef

 4. 

 5. 

 Klenner Richard

1/2

1/2

 Lamser Miroslav

 5. 

 6. 

 Kusalík Roman

1/2

1/2

 Páral Adam

 6. 

 7. 

 Navrátil Josef

0

1

 Varga Marian

 7. 

 8. 

 Křížek František

1/2

1/2

 Sysel Michal

 8. 

 Celkově: Domácí

3

5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.