Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

KP I, 2. kolo - Milosrdná prohra: Hustopeče - Vinohrady 5:3


Autor: Vlaďka Nováková

10. listopadu 2015  15:47


Po úspěšném 1. kole jsme zajížděli na další zápas k velmi těžkému soupeři - do exligových Hustopečí. S tímto soupeřem jsme se utkali loni ve 2. lize a zvítězili jsme, takže jsme opět - jako v případě Veselí - doufali, že bychom mohli úspěšný výsledek zopakovat. Na rozdíl od prvního kola se tento předpoklad bohužel nepotvrdil.


K utkání bohužel nemohl nastoupit náš kapitán Marian Varga, nicméně se mu podařilo dát dohromady silnou a bojeschopnou sestavu. I hráči Hustopečí ale přistoupili k zápasu zodpovědně, jejich převaha na některých deskách však nebyla příliš výrazná.

Bohužel se opět nedařilo naší jedničce Tomáši Mudrovi, který utrpěl druhou prohru v řadě. Naopak roli opory našeho týmu potvrdil na druhé desce hrající Pepa Hladík, když porazil FM Ivana Markoviče. Další výhru přidal Martin Hošek na trojce výhrou nad Milanem Markovičem (rodinné duo Markovičů dnes nemělo svůj den), ale bohužel to byla výhra poslední. Josef Dirgas remizoval s Pavlem Balšínek, takže výsledky na prvních čtyřech šachovnicích hovořily v náš prospěch - 1,5:2,5.

Na druhé polovině šachovnic to však pro nás dopadlo katastrofálně. Nedařilo se rodinnému duu Lamserových ani Michalu Syslovi, a tak jediná půlka na sedmé šachovnici - Víťa Novák s Lubošem Kuchynkou - k lepšímu výsledku nestačila. Právě Víťa Novák okomentoval vývoj zápasu tak, že zhruba po první půlhodině to vypadalo tak na 7,5:0,5, takže ještě můžeme být rádi za 5:3. Proto ta "milosrdná" prohra v nadpisu článku.

Teď budeme mít tři týdny na to, abychom se z nepříjemné porážky otřepali a naladili se opět na vítěznou vlnu. Za tři týdny se utkáme s týmem University Brno, který porazil Veselí stejným poměrem jako my, takže se dá očekávat napínavý zápas. Hrajeme konečně na domácí půdě, tak snad nám to přinese štěstí.

O tom, jak hrály ostatní týmy, si můžete přečíst v článku Davida Cipryse na webu JmŠSVýsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Kuchynka Lukáš

1

0

 Mudra Tomáš

 1. 

 2. 

 Markovič Ivan

0

1

 Hladík Josef

 2. 

 3. 

 Markovič Milan

0

1

 Hošek Martin

 3. 

 4. 

 Balšínek Pavel

1/2

1/2

 Dirgas Josef

 4. 

 5. 

 Uhmann Jan

1

0

 Lamser Miroslav

 5. 

 6. 

 Urban Vlastimil

1

0

 Lamser Tomáš

 6. 

 7. 

 Kuchynka Luboš

1/2

1/2

 Novák Vítězslav

 7. 

 8. 

 Mlénský Dalibor

1

0

 Sysel Michal

 8. 

 Celkově: Domácí

5

3

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.