Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 2. kolo - Těsná prohra s Lokomotivou: Vinohrady B - Lokomotiva H 3:4


Autor: Vlaďka Nováková

10. listopadu 2015  16:06


V pátek 6. 11. nás čekalo letošní první domácí utkání v Městském přeboru a naším soupeřem bylo družstvo Lokomotivy s písmenkem H. Bohužel jsem se utkání nemohla zúčastnit, takže vše měl na starost můj kapitán Marian Varga. Doufali jsme, že si po nevydařeném prvním kole trochu spravíme chuť a Lokomotivu porazíme.


Zápas začal s mírným zpožděním, protože cestu na Vinohrady komplikovala dopravní nehoda, takže někteří domácí i hosté dorazili na zápas později. Zatímco hráč hostí na poslední desce se k utkání nedostavil, takže jsme vyhráli kontumačně, domácí měli hned několik hráčů navíc, a tak se až v hrací místnosti domlouvali na tom, kdo skutečně k zápasu nastoupí.

Jedinou výhru domácího mančaftu - kromě kontumační výhry Michala Janků na poslední desce - zařídil na druhé šachovnici Karel Pelikán výhrou nad Janem Mazancem. Ostatní jeho příkladu nenásledovali, na třetí a čtvrté desce (Skála, Halámka) jsme uhráli alespoň remízy. Prohry na ostatních šachovnicích stanovily celkový výsledek zápasu na 3:4 pro hosty z Lokomotivy.

Příští utkání nás čeká za necelých 14 dní, kdy nastoupíme proti Moravské Slavii. Nezbývá doufat, že se na nás šachově štěstí už konečně usměje.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Varga Marian

0

1

 Lička Vlastimil

 1. 

 2. 

 Pelikán Karel

1

0

 Mazanec Jan

 2. 

 3. 

 Skála Přemysl

1/2

1/2

 Novák Jaromír

 3. 

 4. 

 Halámka Radek

1/2

1/2

 Vachek Jiří

 4. 

 5. 

 Řezník Miloslav

0

1

 Mazanec Karel

 5. 

 6. 

 Buchta Miroslav

0

1

 Baťa Jiří

 6. 

 7. 

 Janků Michal

1k

0k

 Hála Pavel

 7. 

 Celkově: Domácí

3

4

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.