Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 3. kolo - Připisujeme první bod: Moravská Slavia E - Vinohrady B 3,5:3,5


Autor: Vlaďka Nováková

23. listopadu 2015  19:48


Ve třetím kole Městského přeboru zamířilo naše Béčko do hrací místnosti největšího brněnského klubu, aby se zde utkalo s družstvem Moravské Slavie s písmenkem E. Vzhledem k tomu, že náš soupeř z prvních dvou kol získal jen jeden zápasový bod, doufali jsme v - pokud možno plný - bodový zisk.


Díky pootevřené vstupní bráně jsme se všichni bez problémů dostali do hrací místnosti, kde již jeden zápas probíhal. Protože souběžně s naším zápasem ještě začínal zápas Moravské Slavie D s družstvem DM Klášterského A, bylo během několika okamžiků v hrací místnosti poměrně živo. Naši soupeři byli krátce před začátkem zápasu nepříjemně zaskočeni zprávou, že k utkání nenastoupí jejich lídr Ivan Kopeček. Nás tato zpráva samozřejmě potěšila, šance na bodový zisk se tím v našich očích ještě zvýšila.

Na druhé desce jsme sice papírově byli o nějakých 100 Elo bodů slabší, ale na čtvrté a šesté desce jsme naopak měli měli převahu více než 200 Elo bodů, takže jsem doufala v bodový zisk hlavně z těchto dvou šachovnic. Na ostatních deskách byly šance přibližně vyrovnané, přesto se dalo říci, že jsme po absenci lídra hostí byli mírnými favority. Můj zástupce Marian Varga na první desce bohužel prohrál s Karlem Řehůřkem, na druhé desce ale úspěšně kontroval Karel Pelikán výhrou nad Luboslavem Janků. Na čtvrté a šesté desce však bohužel ratingové převahy našich hráčů nepřinesly očekávaný bodový zisk a tyto partie skončily - stejně jako ostatní tři partie - jen remízou. Celkově to stačilo na remízu 3,5:3,5 a ze zápasu jsme tak získali letošní první bod. S jedním bodem jsme však ve skupině A stále na posledním místě a i když nás do konce základní části čekají ještě tři zápasy, účast ve skupině hrající o záchranu získává stále reálnější obrysy.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Řehůřek Karel

1

0

 Varga Marian

 1. 

 2. 

 Janků Luboslav

0

1

 Pelikán Karel

 2. 

 3. 

 Havlát Stanislav

1/2

1/2

 Skála Přemysl

 3. 

 4. 

 Rumian Karel

1/2

1/2

 Halámka Radek

 4. 

 5. 

 Tůma Ludvík

1/2

1/2

 Řezník Miloslav

 5. 

 6. 

 Hobza Kristián

1/2

1/2

 Šantora Ladislav

 6. 

 7. 

 Kejduš Radomír

1/2

1/2

 Hloušek Milan

 7. 

 Celkově: Domácí

3,5

3,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.