Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

KPI, 4. kolo - S Jezdci jsme udrželi krok: Jezdci Jundrov B - Vinohrady A 4:4


Autor: Vlaďka Nováková

6. prosince 2015  20:23


V neděli 29. 11. se naše "A" družstvo ve 4. kole utkalo s Jezdci Jundrov, kteří zatím překvapivě okupovali poslední příčku tabulky. Doufali jsme tedy v bodový zisk, na druhé straně ale hrozilo, že jundrovští po 3. kolech odpočinku zapojí do sestavy svou tajnou zbraň, což by naše šance mohlo výrazně snížit.


Tak se také stalo - Jezdci se rozhodli neponechat nic náhodě a na první šachovnici poprvé v letošní sezóně nastoupil jejich černý kůň - IM Petr Pisk. Ten beze zbytku potvrdil svou roli favorita a porazil našeho lídra Tomáše Mudru, kterému se letos v KP I zoufale nedaří. Zato druhá deska zřejmě zcela vyhovuje našemu Pepovi Hladíkovi, který porazil Františka Růžičku. Slabší chvilku si vybral i druhá zástupce rodiny Růžičkových, který podlehl Tomáši Lamserovi. Jundrovští ale kontrovali výhrami na 3. a 4. šachovnice - náš bývalý spoluhráč Tonda Seidl zdolal Josefa Dirgase a Stanislav Staněk zvítězil nad Mirkem Lamserem. Nepříznivé skóre naštěstí pro nás vyrovnal na 6. šachovnice Adam Páral výhrou s Oldřichem Šípkem. Protože boje na posledních dvou deskách skončily remízou, rozešli jsme se s Jezdci smírně 4:4.

Vzhledem k tomu, že Jezdci poprvé v sezóně vytáhli z rukávu své eso v podobě Petra Piska, je remíza slušný výsledek, nicméně v tříbodovém systému hodnocení příliš netěší ani nás, a pravděpodobně ani naše soupeře, kteří stále zůstávají na posledním místě.

Odkaz na článek Davida Cipryse na webu JmŠSVýsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Pisk Petr

1

0

 Mudra Tomáš

 1. 

 2. 

 Růžička František

0

1

 Hladík Josef

 2. 

 3. 

 Seidl Antonín

1

0

 Dirgas Josef

 3. 

 4. 

 Staněk Stanislav

1

0

 Lamser Miroslav

 4. 

 5. 

 Růžička Martin

0

1

 Lamser Tomáš

 5. 

 6. 

 Šípek Oldřích

0

1

 Páral Adam

 6. 

 7. 

 Přibyl Radek

1/2

1/2

 Varga Marian

 7. 

 8. 

 Tioka Zdeněk

1/2

1/2

 Sysel Michal

 8. 

 Celkově: Domácí

4

4

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.