Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 4. kolo - (Tragi)komedie plná omylů: Vinohrady B - Duras E 3:4


Autor: Vlaďka Nováková

6. prosince 2015  20:54


V pátek 4. 12. jsme v naší klubovně přivítali družstvo Durasu s písmenkem E. Když se naši soupeři začali scházet a zjistili jsme, že s sebou přivezli i velmi mladé spoluhráče (roky narození 2003 a 2006), začala jsem doufat v body. Jako prognostik bych ale pravděpodobně zůstala o chlebu a vodě - no, zkrátka zase to nevyšlo.


Asi po 10 minutách od stanoveného začátku dorazil soupeřům i poslední spoluhráč, pan Rudolf Moulis, a mohly tak vypuknout boje na všech šachovnicích. Jako první zavelel k vítězství kapitán soupeřů Ondra Strnad, který na 3. desce přehrál Přemka Skálu a jako správný kapitán tak šel svým spoluhráčem příkladem. Nicméně v té době jsme již měli vyhrané pozice na 5. a 6. šachovnici (pan Buchta na 6. desce měl o kvalitu a dva pěšce více a pan Režný na 5. desce na tom byl ještě lépe), takže zatím nebyl důvod se o vývoj zápasu bát. Slovo zatím je v tomto případě zcela na místě, protože zejména dění na 6. šachovnici otočilo vývoj zápasu v náš neprospěch.

Jak už jsem zmínila, panu Buchtovi se proti jeho velmi mladému soupeři podařilo v průběhu zápasu získat kvalitu a dva pěšce. Soupeř se však s nepříznivým vývojem partie nehodlal smířit a dál srdnatě a statečně útočil. V jednu chvíli napadl domácímu hráči věž i dámu a pan Buchta na dámu - bohužel pro nás - jaksi zapomněl a musel ji tedy následně odevzdat za věž. Z vyhrané pozice se tedy rázem stala pozice prohraná. Situace se zkomplikovala i na 5. šachovnici, kde pan Režný po dvojúderu soupeře přišel o věž a jeho materiální převaha se tak scvrkla na pouhého střelce navíc, což v pěšcové koncovce mohlo, ale nemuselo stačit. Pana Režného ale tato komplikace nerozhodila a dotáhl koncovku se střelcem navíc do vítězného konce. Mezitím ale musel na 6. desce kapitulovat pan Buchta, takže stav byl nepříznivý 1:2. Následovala ale výhra Radka Halámky, který na 4. desce porazil našeho bývalého spoluhráče Ondru Koukala a pan Hloušek na poslední desce uplatnil proti mladému soupeři, který bojoval až do úplného konce, své zkušenosti. Vedeme tedy 3:2 a bojuje se už jen na prvních dvou deskách, kde hraje Marina Varga s panem Tomíškou a Karel Pelikán s panem Moulisem. Bojuje se velmi dlouho, na první desce se hraje v podstatě až do závěrečných praporků. Obě partie ale bohužel prohráváme, takže celkově další těsná prohra - 3:4.

Před Vánocemi nás čeká už jen zápas s Jundrovem, kde pravděpodobně dostaneme předčasnou nadílku, v první polovině ledna máme volno a koncem ledna nás v základní skupině čeká už jen zápas s Vojenskou akademií. V letošní sezóně se nám zatím opravdu nedaří, musíme doufat, že se to ještě zlepší.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Varga Marian

0

1

 Tomíška Miroslav

 1. 

 2. 

 Pelikán Karel

0

1

 Moulis Rudolf

 2. 

 3. 

 Skála Přemysl

0

1

 Strnad Ondřej

 3. 

 4. 

 Halámka Radek

1

0

 Koukal Ondřej

 4. 

 5. 

 Režný František

1

0

 Daniel Antonín

 5. 

 6. 

 Buchta Miroslav

0

1

 Ivanov Mikhail

 6. 

 7. 

 Hloušek Milan

1

0

 Brož Jan

 7. 

 Celkově: Domácí

3

4

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.