Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

KP I, 5. kolo - Historie se neopakovala: Vinohrady A - TJ Spartak Adamov 1,5:6,5


Autor: Vlaďka Nováková

17. prosince 2015  18:56


V neděli 13. 12. nás v posledním kole podzimní části KP I čekalo silné družstvo Adamova, které si už několik sezón brousí zuby na návrat do 2. ligy. S tímto soupeřem jsme se v KP I utkali předloni, kdy právě výhra s Adamovem zahájila naši vítěznou šňůru, která byla završena naším postupem do 2. ligy. Když mi ale ve čtvrtek před zápasem přišla zpráva od našeho kapitána Mariana se žádostí o kontakty na hráče z konce soupisky, začínala jsem tušit, že se historie tentokrát nebude opakovat.


Zatímco my jsme kvůli četným omluvenkám lovili hráče z hlubin naší soupisky, soupeři nastoupili vzorně téměř v základu - ze základní sestavy jim chyběl pouze lídr Libor Chloupek. Zápasové sestavy tak pasovaly Adamov do role jednoznačného favorita zápasu. S výjimkou první desky měli adamovští ratingovou převahu na všech šachovnicích, na poslední desce činil rozdíl více než 400 Elo bodů!

Jako první skončila "velmistrovskou" remízou partie na třetí šachovnici. Není se až tak čemu divit - Karel Kredl hrával dlouhá léta za Vinohrady, a tak se mu s bývalým spoluhráčem a dlouholetým kamarádem Mirkem Lamserem bojovat nechtělo. Mirek tak stihl dohrát a opustit hrací místnost dříve, než na zápas dorazil - jako obvykle pozdě - jeho syn Tomáš. O mnoho déle se nebojovalo ani na první šachovnici - i zde se Pepa Hladík s Jiřím Sekaninou rozešli smírně. Pak se ale začalo vše kazit.

Miloš Řezník se při svém kuřáckém dopingu asi trochu předopoval a krátce po návratu k partii si nechal dát vidličku na dámu a věž. Pozice tak byla záhy prohraná a nestárnoucí pan Píše rychle zvítězil. Krátce poté prohrál i Tomáš Lamser s Karlem Švehlou - chycená dáma uprostřed šachovnice se moc často nevidí. Jak ale Tomáš po partii přiznal, jeho pozice byla už tak horší a chycení dámy prohru jen urychlilo. Pěkného individuálního výsledku dosáhl náš kapitán Marian Varga (1899), kterému se podařilo remizovat s výrazně silnějším Pavlem Masákem (2056). Poté se však přidaly prohry na 2. a 6. desce a osud zápasu byl zpečetěn. Nejdéle vzdoroval svému soupeři Leoši Ševčíkovi Karel Pelikán, který svou partii následně zhodnotil tak, že sice "dostal po hubě, ale pěkně si zahrál. Adamovští tak zaznamenali drtivé vítězství 6,5:1,5

Pohled na naše postavení v tabulce KP I nijak optimistický není. Vzhledem k vývoji 2. ligy to zatím vypadá na sestup tří týmů z KP I, což pro nás znamená, že se po prohře s Adamovem ocitáme na samém okraji sestupové bažiny. Po novém roce se utkáme s týmem Lokomotivy Brno D, který je s jedinou výhrou v tabulce na předposledním místě. Jak ve svém článku na JmŠS trefně naznačil vedoucí soutěže David Ciprys, ten tým, který prohraje, bude jednou nohou v KP II. A to my rozhodně nechceme, tak snad se z toho nevydařeného začátku přes Vánoce vzpamatujeme a Lokomotivu porazíme.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Hladík Josef

1/2

1/2

 Sekanina Jiří

 1. 

 2. 

 Dirgas Josef

0

1

 Handl Martin

 2. 

 3. 

 Lamser Miroslav

1/2

1/2

 Kredl Karel

 3. 

 4. 

 Lamser Tomáš

0

1

 Švehla Karel

 4. 

 5. 

 Varga Marian

1/2

1/2

 Masák Pavel

 5. 

 6. 

 Sysel Michal

0

1

 Marek Jiří

 6. 

 7. 

 Pelikán Karel

0

1

 Ševčík Leoš

 7. 

 8. 

 Řezník Miloslav

0

1

 Píše Jan

 8. 

 Celkově: Domácí

1,5

6,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.