Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 7. kolo - Základní část skončila neslavně: Vinohrady B - Vojenská akademie 1,5:5,5


Autor: Vlaďka Nováková

24. ledna 2016  14:31


Po předčasné vánoční nadílce od Jezdců Jundrov v podobě porážky 5,5:1,5 a novoročním odpočinku nás čekalo poslední kolo základní části, ve kterém jsme se střetli s Vojenskou akademií. Zatímco nám už o nic nešlo, naši soupeři potřebovali pro účast v postupové skupině vyhrát. V případě remízy či prohry by velmi pravděpodobně zůstali v sestupové skupině, takže motivace k vítězství u našich soupeřů rozhodně byla.


Naše soupeře nejprve zaskočilo, že se bude hrát na digitálních hodinách, což v Městském přeboru není moc obvyklé. Když ty digitální hodiny máme, proč bychom je nepoužívali, že? Proč to dnes ještě někoho překvapuje?

Nejdříve skončily partie na 2. a 3. desce. Přemek Skála uzavřel smír se šéfem Městského šachového svazu Zdeňkem Nývltem a pan Pelikán bohužel podlehl Jiřímu Vítovcovi. Po nějaké době musel vzdát svou partii proti Františku Beerovi i Miroslav Buchta. Stav byl tedy 0,5:2,5, na ostatních šachovnicích se ale bojovalo ještě dlouho.

Remízou skončil i boj na první šachovnici mezi Tomášem Lamserem a Danielem Plškem. Když pak vítězný bod soupeřů přidal vítězstvím nad Miloše Řezníkem Petr Onuca, bylo rozhodnuto. Radek Brauner už pak mohl s klidným srdcem a svědomím nabídnout remízu Radku Halámkovi, který ji přijal. Jako poslední se dohrávala partie na 7. desce, kde statečně bojoval náš Michal Janků s Elově výrazně silnějším soupeřem (rozdíl 400 Elo bodů!) Lubošem Herzem. Michal Janků si celou partii počínal opravdu velice dobře, což ocenil i jeho soupeř. Partii Michal zkazil až v závěru, kdy se chytil do matové pasti svého soupeře. Celkově jsme tedy prohráli 1,5:5,5.

V základní části soutěže se nám vůbec nedařilo a zůstali jsme na posledním místě. Čekají nás tedy boje v sestupové skupině. O nějaký postup nám ale stejně nešlo, chceme si přece hlavně zahrát. Šachy jsou úžasné v tom, že v nich člověk dokáže najít kouzlo, i když se mu nedaří, a znovu a znovu tomu kouzlu podléhá. Přijít a zahrát si pro radost ze hry - o tom to přece je. Nebo ne?Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Lamser Tomáš

1/2

1/2

 Plšek Daniel

 1. 

 2. 

 Pelikán Karel

0

1

 Vítovec Jiří

 2. 

 3. 

 Skála Přemysl

1/2

1/2

 Nývlt Zdeněk

 3. 

 4. 

 Halámka Radek

1/2

1/2

 Brauner Radek

 4. 

 5. 

 Řezník Miloslav

0

1

 Onuca Petr

 5. 

 6. 

 Buchta Miroslav

0

1

 Beer František

 6. 

 7. 

 Janků Michal

0

1

 Herz Luboš

 7. 

 Celkově: Domácí

1,5

5,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.