Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

KP I, 7. kolo - Těsné vítězství zvyšuje šanci na záchranu: Vinohrady A - TJ Znojmo 4,5:3,5


Autor: Vlaďka Nováková

9. února 2016  15:11


Po vítězném zápase s Lokomotivou nás v 7. kole KP I čekal další, neméně důležitý záchranářský duel. Tentokrát jsme na domácí půdě přivítali soupeře z TJ Znojmo, které stejně jako nás trápí záchranářské starosti. Tentokrát jsem nemohla být zápasu přítomná, roli rozhodčího místo mě převzal Pepa Hladík, a tak o průběhu zápasu jen stručně.


Zápasové sestavy obou družstev byly velmi vyrovnané, rozdíly ELO bodů u jednotlivých dvojic soupeřů byly prakticky minimální. Tomu odpovídal velmi vyrovnaný průběh zápasu. Celkem záhy přišla nabídka smíru na 3. desce, kterou Mira Lamser okomentoval zhruba takto: "Vzhledem k mé letošní formě to beru". Mira letos bohužel ještě nevyhrál, zatím střídá remízy s prohrami, ale věříme, že výhra přijde. Výhra v minulém kole bohužel "nenakopla" k dalším vítězstvím Tomáše Mudru, který podlehl znojemskému lídrovi Zdeňku Kavanovi. Krátce poté obdržel nabídku smíru i Víťa Novák, nicméně vzhledem k nepříznivému stavu zápasu ji odmítl a hrál dál. Remízu přijal až poté, kdy na poslední desce zvítězil Michal Sysel nad Karlem Muchou a stav zápasu tak byl opět vyrovnaný - 2:2.

Remízy pak byly uzavřeny i na 2., 5. a 7. desce. Za stavu 3,5:3,5 se tak pokračovalo už jen na třetí desce, kde bojoval Martin Hošek proti Jiřímu Skřenkovi. Martin měl sice pěšce navíc, bylo ale otázkou, zda to bude stačit na vítězství. Případná remíza v partii i zápase by totiž nic neřešila a pro obě družstva by v tříbodovém systému byla spíš "za trest". Martin si toho však byl velmi dobře vědom a trpělivou hrou se mu postupně podařilo malou výhodu přetavit v celý - a pro nás velmi důležitý - bod. Celkově tak vítězíme nejtěsnějším možným rozdílem 4,5:3,5.

Těsné vítězství nás tak drží na slušném sedmém místě a dává nám reálné šance na záchranu. Záchranu v soutěži bychom mohli (snad definitivně) - potvrdit už v příštím kole proti Olejářům z Bystrce, kteří ale v tomto kole poměrně překvapivě vyprášili kožich Veselanům v poměru 6:2. Tímto vítězstvím odsunuli Olejáři na poslední místo Lokomotivu D a dali najevo, že je není radno podceňovat a že v bojích o záchranu (možná) ještě neřekli poslední slovo.

Odkaz na článek Davida Cipryse na webu JmŠSVýsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Mudra Tomáš

0

1

 Kavan Zdeněk

 1. 

 2. 

 Hladík Josef

0,5

0,5

 Dvořák Libor

 2. 

 3. 

 Hošek Martin

1

0

 Skřenek Jiří

 3. 

 4. 

 Lamser Miroslav

0,5

0,5

 Dobeš Oldřich

 4. 

 5. 

 Páral Adam

0,5

0,5

 Nekula Richard

 5. 

 6. 

 Novák Vítězslav

0,5

0,5

 Fojtách Ivan

 6. 

 7. 

 Varga Marian

0,5

0,5

 Petlák Josef

 7. 

 8. 

 Sysel Michal

1

0

 Mucha Karel

 8. 

 Celkově: Domácí

4,5

3,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.