Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

KP I, 8. kolo - Tvrdý pád na kluzkém povrchu: Bystrc Oilers - Vinohrady 6:2


Autor: Vlaďka Nováková

18. února 2016  14:08


V 8. kole KP I jsme se utkali s týmem Bystrc Oilers, který v předchozím kole vyprášil kožich Veselí nad Moravou v poměru 6:2 a díky tomuto vítězství se Olejáři odlepili z posledního místa tabulky, na kterém zůstala Lokomotiva D. Doufali jsme, že ze strany Olejářů šlo jen o takový "výkřik do tmy", leč bohužel to tak nebylo.


Náš kapitán Marian Varga ještě v sobotu večer na poslední chvíli sháněl náhradníka za nemocného Martina Hoška. Vyštrachal ho až z hlubin naší soupisky - nakonec obětavě zaskočil pan Vaněk, který se dlouhodobě potýká se zdravotním problémy a letos ještě žádný zápas nehrál. Olejáře zřejmě výhra nad Veselím "nakopla", a tak se i na zápas proti nám namotivovali k heroickému výkonu.

Protože jsem na zápase nebyla a reportáž ze zápasu už sepsali naši soupeři, nebudu nosit dříví do lesa a v odkazu pod článkem si můžete přečíst, jak zápas viděli Olejáři. Na bystrckém oleji to hodně klouzalo, ale náraz v podobě prohry 6:2 byl možná až příliš tvrdý.

V průběžném pořadí nám i po této prohře sice stále patří na první pohled dobře vypadající sedmá příčka, ale první pohled v tomto případě klame. Náskok na naše pronásledovatele, kteří momentálně okupují sestupová místa, se totiž smrsknul na 1 - 2 zápasové body. A zatímco nás čeká v poslední třech kolech velmi těžký los - 4., 5. a 2. družstvo průběžného pořadí - naši konkurenti budou o body bojovat mezi sebou. Naše případná další prohra v příštím kole s Vyškovem by nás tak jednoznačně odsunula na 9. místo, ze kterého už je to k tomu 10. (zatím) sestupovému proklatě nízko. Pokud nechceme zažít dva pády do nižší soutěže po sobě, musíme opravdu zabrat.

Odkaz na článek Bystrckých Olejářů

Odkaz na článek Davida Cipryse na webu JmŠSVýsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Řehůřek Lukáš

0,5

0,5

 Mudra Tomáš

 1. 

 2. 

 Spodný Josef

0,5

0,5

 Hladík Josef

 2. 

 3. 

 Gajdoš Daniel

1

0

 Lamser Miroslav

 3. 

 4. 

 Sysel Jiří

1

0

 Lamser Tomáš

 4. 

 5. 

 Přibyl René

0,5

0,5

 Páral Adam

 5. 

 6. 

 Zeman Arnošt

0,5

0,5

 Varga Marian

 6. 

 7. 

 Ševčík Jakub

1

0

 Sysel Michal

 7. 

 8. 

 Nikodém Gustav

1

0

 Vaněk Vladimír

 8. 

 Celkově: Domácí

6

2

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.