Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 2. kolo nástavby - Úspěšný vstup do další části MP jsme nezopakovali: Vinohrady B - Bystrc Oilers B 2,5:4,5


Autor: Vlaďka Nováková

11. března 2016  20:09


Přestože jsme v základní části ve skupině A skončili jednoznačně poslední a po sloučení se skupinou B nám patřila nelichotivá předposlední příčka, vstup do nástavbové části jsme zvládli skvěle. Porazili jsme totiž Lokomotivu J v poměru 4,5:2,5 a v tabulce jsme se posunuli zase o něco výše. U tohoto zápasu jsem bohužel nebyla, takže nemůžu přinést žádné podrobnější zpravodajství, pojďme tedy k zápasu s Bystrcí.


Bystrčtí nás po obdržení rozpisu požádali o přesunutí našeho zápasu na termín o týden dříve nebo o týden později. Protože nikdo z našich hráčů neprotestoval, dohodli jsme se na odehrání zápasu o týden dříve než stanovil rozpis. To znamenalo, že hráči hráli dvě kola týden po sobě a teď je čeká třítýdenní pauza.

Většina hostů dorazila do naší hrací místnosti bez problémů, se zpožděním dorazili jen Karel Glacner a kapitán Jiří Řehůřek. V labyrintu školních chodeb není úplně lehké se zorientovat, takže z hostů byl z nového hracího prostředí nadšený asi jen pan Glacner, který si liboval, kolik je tu prostoru a jaký je tu klid.

První remíza zápasu se zrodila na třetí šachovnici, kde Radek Halámka remizoval s Petrem Alexandrem. Bohužel ale vyhořely naše 4. - 6. deska. Všichni domácí hráči (Řezník, Buchta, Hloušek) se svými soupeři (Řehůřek, Kubíček, Kopkan) prohráli. Tento velmi nepříznivý stav alespoň trochu korigoval na první desce hrající Tomáš Lamser vítězstvím nad Jiřím Hrdinou.

Remízou skončila i partie na poslední desce, kde statečně bojoval náš Laďa Jelínek se svým soupeřem Karlem Glacnerem i se svým zrakovým handicapem. Laďa si během partie vytvořil drobnou výhodu (měl, myslím, nějakého pěšce navíc), ale v obavě z časové tísně přijal soupeřovu nabídku remízy. Když pak zjistil, že jsme prohrávali, trochu ho to mrzelo, ale remíza je pěkný výsledek.

Nejdéle ze všech bojoval na druhé desce Karel Pelikán, který nakonec s Tomášem Kacálkem udržel remízu. Celkově jsme ale bohužel prohráli 2,5:4,5. Příští zápas nás čeká až za tři týdny. Před Velikonoci se na Zelený čtvrtek utkáme s Lokomotivou s písmenkem. Tak snad zopakujeme svůj předchozí úspěšný výsledek s Lokomotivou J.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Lamser Tomáš

1

0

 Hrdina Jiří

 1. 

 2. 

 Pelikán Karel

1/2

1/2

 Kacálek Tomáš

 2. 

 3. 

 Halámka Radek

1/2

1/2

 Alexandr Petr

 3. 

 4. 

 Řezník Miloslav

0

1

 Řehůřek Jiří

 4. 

 5. 

 Buchta Miroslav

0

1

 Kubíček Jiří

 5. 

 6. 

 Hloušek Milan

0

1

 Kopkan Pavel

 6. 

 7. 

 Jelínek Ladislav

1/2

1/2

 Glacner Karel

 7. 

 Celkově: Domácí

2,5

4,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.