Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 3. kolo - Olejáři nám to dost usnadnili: Vinohrady B - Bystrc Oilers B 4,5:2,5


Autor: Vlaďka Nováková

21. listopadu 2016  18:49


Když jsem na losovací schůzi domluvila termín třetího kola na pátek 18.11., nedošlo mi, že je ve čtvrtek 17.11. svátek a že to tudíž nebude moc dobrý termín. Když se mi asi dva týdny před zápasem ozval kapitán hostů Jirka Řehůřek, že ani jim se tento termín nehodil, kontaktovala jsem hráče, zda souhlasí s přesunem zápasu o týden dříve. Když jsem zjistila, že v původním termínu by z našich prvních třech desek mohla nastoupit jen jedna, byla jsem nakonec ráda, že jsme se na předehrávce domluvili.


Zápas samotný začal s asi čtvrthodinovým zpožděním. Zatímco my jsme - jako obvykle - čekali už jen na naši první desku, Tomáše Lamsera, hostům evidentně chyběl jejich kapitán Jirka Řehůřek. Ten dal před zápasem přednost kultuře - údajně šel do divadla - a zdálo se, že zbytek manšaftu si není úplně jistý tím, kdo má vlastně nastoupit. Nakonec se v sestavě hostů přece jen objevilo sedm jmen a zápas mohl začít. Hosté začínali zápas v pěti, doufajíce, že jejich posily ještě dorazí.

Doufali bohužel marně, takže krátce po 19. hodině jsem mohla domácím zapsat dvě kontumační výhry, které byly pro naše pozdější vítězství klíčové. Domácím hráčům se v tu chvíli viditelně ulevilo, protože kdyby bystrcké posily dorazily, museli by se domácí potýkat s výraznou ratingovou převahou hostů. Kdyby na nás Olejáři nastoupili v plné polní, bůh ví, jak by to s námi dopadlo.

Na poslední desce se potkali dva staří známí - za Bystrc Karel Glacner a za nás Laďa Jelínek. Přestože v loňské sezóně jejich zápas skončil remízou, letos se Laďovi podařilo pana Glacnera udolat. Oba si po partii ještě povídali a konstatovali, že si - stejně jako loni - pěkně zahráli. K Laďově výhře přidal výhru na třetí šachovnici ještě Radek Halámka, což spolu s kontumačními výhrami stačilo na zápasové vítězství. Za hosty kontrovali výhrami na 4. a 6. šachovnici pánové Kacálek a Skoumal, partie na první desce mezi Tomášem Lamserem a Jakubem Ševčíkem skončila smírně. Celkově zápas probíhal v příjemné atmosféře, hostě nám pak dokonce pomohli uklidit šachový materiál, což se málokdy vidí. Snad se jim v dalších kolech bude dařit lépe.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Lamser Tomáš

1/2

1/2

 Ševčík Jakub

 1. 

 2. 

 Pelikán Karel

1k

0k

 Hrdina Jiří

 2. 

 3. 

 Halámka Radek

1

0

 Alexandr Petr

 3. 

 4. 

 Řezník Miloslav

0

1

 Kacálek Tomáš

 4. 

 5. 

 Buchta Miroslav

1k

0k

 Kopkan Pavel

 5. 

 6. 

 Hloušek Milan

0

1

 Skoumal Bohumil

 6. 

 7. 

 Jelínek Ladislav

1

0

 Glacner Karel

 7. 

 Celkově: Domácí

4,5

2,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.