Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

KP I, 6. kolo - Kalich hořkosti až do dna: Lokomotiva C - Vinohrady A 5:2


Autor: Vlaďka Nováková

4. února 2017  19:26


Po smolné prohře s Prušánkami jsem věřila, že v šestém kole se nám konečně zadaří. Čekala na nás totiž Lokomotiva, která zatím neuhrála ani bod, takže s kým jiným ty body uhrát, že?


I když jsme hráli "venku", tedy v dvorním traktu ZŠ Staňkova, jako rozhodčí dalších dvou zde probíhajících zápasů jsem mohla utkání alespoň částečně sledovat. Zatímco my jsme bohužel opravdu nastoupili v sedmi hráčích, Lokomotiva měla v sestavě plný počet jmen. Zármutek z toho, že prohráváme už z výkopu 1:0 ale netrval dlouho. Po chvíli za mnou totiž přišel kapitán domácích pan Vachek s tím, že udělal chybu v sestavě a před sebe na 7. desku napsal Karla Martiška, který je ale v sestavě až za ním. Jak tedy později napsal na webu JmŠS David Ciprys, rozdali jsme si to "na férovku" v sedmi hráčích. To dost měnilo situaci, protože čtyři body, které jindy znamenají pouhou remízu, tentokrát zajišťovaly vítězství.

Kolem 12. hodiny jsem zaznamenala, že Michal Sysel i Josef Dirgas mají pěšce méně, jinak se nic zvláštního nedělo. Jako první dohrál o půl jedné Tomáš Lamser, který hrál s panem Kalendovským a partii stručně okomentoval slovy: "Ztratil jsme důležitého peníze a soupeř mi vzápětí nabídl remízu, tak jsem ji musel vzít." O čtvrt hodinky později uzavírají smír na druhé desce Pepa Hladík s Karlem Kratochvílem. V tuto dobu poutá hodině pozorností nejen mojí, ale i ostatních hráčů v místnosti partie na 7. desce, kde si náš Miloš Řezník vytvořil proti ratingově výrazně silnějšímu Karlu Martiškovi pozici: K+2S+J+2p x K+V+4p. Na partie se chodil se zájmem dívat i Vojtěch Plát, který dnes hájil barvy Moravské Slavie v zápase proti Kuřimi. Poté na nějaký čas odcházím sledovat časové tísně do vedlejší místnosti, kde se hraje 1. liga, a když se kolem čtvrt na dvě vracím, nečekají mě dobré zprávy - prohráli Michal Sysel i Josef Dirgas. Domácí tedy rázem vedou už 3:1 a z posledních tří partií jim k vítězství stačí jediný bod.

Michal Sysel se ale na mě stále povzbudivě usmívá s tím, že všechny naše pozice jsou lepší, což mi po zápase potvrdil i pan Kalendovský. Krátce před 14 hodinou Miloš na sedmé desce bohužel přichází o koně. Kolem čtvrt na tři Miloš bohužel ztrácí i jednoho ze dvou střelců a původně vyhraná partie se během několika okamžiků sesype jako domeček z karet. Karel Martišek tak Lokomotivě zajišťuje důležitý bod znamenající vítězství Lokomotivy. Remízy Štěpána Seidla a Michala Hrabala tak už jen upravují konečné skóre na 5:2 pro Lokomotivu.

Byl to další zápas, jehož výsledek byl jednoznačnější než samotný průběh. (Kolik takových jsme jich už zažili?). Tato prohra nás bohužel strhla do sestupových bažin, konkrétně na 10. místo. V příštím kole nás čeká Moravská Slavia, velmi důležité budou hlavně zápasy s našimi přímými konkurenty v boji o záchranu - s Ořechovem a Kuřimí.

Odkaz na článek Davida Cipryse na webu JmŠS

Odkaz na článek Jana Kalendovského včetně partií na webu JmŠSVýsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Dvořák Adam

1/2

1/2

 Seidl Štěpán

 1. 

 2. 

 Kratochvíl Milan

1/2

1/2

 Hladík Josef

 2. 

 3. 

 Kratochvíl Karel

1/2

1/2

 Hrabal Michal

 3. 

 4. 

 Hájek Oskar

1

0

 Sysel Michal

 4. 

 5. 

 Kalendovský Jan

1/2

1/2

 Lamser Tomáš

 5. 

 6. 

 Šnorek Milan

1

0

 Dirgas Josef

 6. 

 7. 

 Martišek Karel

1

0

 Řezník Miloslav

 7. 

 Celkově: Domácí

5

2

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.