Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

KP I, 7. kolo - (Ne)vyrovnaný zápas: Vinohrady A - Moravská Slavia 2,5:5,5


Autor: Vlaďka Nováková

13. února 2017  18:35


Po hořké pilulce v podobě minulé prohry s do té doby poslední Lokomotivou nás v 7. kole čekal výrazně těžší kalibr, a to družstvo Moravské Slavie. To však musí své hráčské síly rozdělovat mezi KP I a 1. ligu, což se projevilo i v 7. kole, kdy na 1. desce za hosty nastoupil až 7. hráč soupisky.


Tato selekce v sestavě hostů způsobila, že přestože bychom jinak byli jasnými outsidery, v tuto chvíli se z nás stali rovnocenní soupeři. Náš kapitán Marian to komentoval následovně: "My jsme skoro favoriti, jak se to stalo? Jsem myslel, že dostaneme na kokos..."

První výsledek se zrodil kolem půl dvanácté, kdy na druhé šachovnici uzavřeli remízu Michal Sysel s Ivanem Kopečkem. Soupeři svému spoluhráči k remíze gratulovali, neboť Michal měl lepší pozici a jak se při analýze následně ukázalo, měl rozhodně v partii pokračovat. Michal z toho byl poněkud skleslý a při odchodu zhodnotil svou pozici slovy: "Byl jsem přivyhraný, ale nenašel jsem ten správný tah." Neproměnění šance mrzí, ale zápas je teprve na začátku a nic není ztraceno.

Asi o dvacet minut později ale bohužel po hrubé chybě prohrává naše jednička Pepa Hladík. Kdy Daniel Gajdoš gratuluje svému spoluhráči Karlu Kredlovi k výhře, ten jen suše odvětí: "Není k čemu, soupeř udělal plundr." Krátce před 13. hodinou prohrává i Mira Lamser, který si v partii s Danielem Gajdošem nechal chytit dámu, poté co si uzavřel její ústupová pole. Počáteční papírová vyrovnanost zápasu tedy bere rychle za své a hosté už vedou 0,5:2,5.

Krátce po jedné hodině prohrává i náš kapitán Marian Varga, který chyboval ve velké časové tísni a hosté tak získávají další bod. Vzhledem k takto nepříznivému vývoji zápasu Tomáš Lamser na trojce odmítá nabídnutou remízu a pokračuje v partii. Ve 14 hodin vyhrává naše hostující posila František Baláž, poté co mu jeho soupeř, pan Juránek při šachu jednotahově odevzdal věž. Krátce poté ale prohrává Tomáš Lamser, který předtím odmítl nabízenou remízu a hosté tak získávají rozhodující vítězný bod. Vítězství Josefa Dirgase a prohra Martina Pokladníka tak už jen kosmeticky upravují celkové skóre na 2,5:5,5 pro hosty.

Co k tomu dodat? Byl to zápas, ve kterém jsme rozhodně měli šanci skórovat. V letošní sezóně se ale neskutečně hráčsky trápíme. Už v příštím kole nás čeká velmi důležitý zápas s Ořechovem, který je stejně jako my akutně ohrožen sestupem do KP II. Nezbývá než zvednout hlavu a napnout všechny síly k tomuto důležitému duelu.

Odkaz na článek Davida Cipryse na webu JmŠSVýsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Hladík Josef

0

1

 Kredl Karel

 1. 

 2. 

 Sysel Michal

1/2

1/2

 Kopeček Ivan

 2. 

 3. 

 Lamser Tomáš

0

1

 Tůma Miroslav

 3. 

 4. 

 Lamser Miroslav

0

1

 Gajdoš Daniel

 4. 

 5. 

 Dirgas Josef

1

0

 Řehůřek Karel

 5. 

 6. 

 Pokladník Martin

0

1

 Nikodém Gustav

 6. 

 7. 

 Baláž František

1

0

 Juránek Petr

 7. 

 8. 

 Varga Marian

0

1

 Janků Luboslav

 8. 

 Celkově: Domácí

2,5

5,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.