Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 8. kolo - Nečekaně tvrdý výprask: Vinohrady B - DM Klášterského B 1:6


Autor: Vlaďka Nováková

13. února 2017  19:00


Po nevydařeném zápase s Vojenskou akademií na nás v 8. kole Městského přeboru čekalo družstvo DM Klášterského s písmenkem B. Toto družstvo sice disponuje jen 10 hráči na soupisce, nedostatek hráčů ale kompenzuje jejich šachovou silou, což nám soupeři dali dost pocítit.


Vzhledem k tomu, že kapitánem družstva je Ondra Kašpárek, který v poslední době nestíhá ani povinnosti spojené s vedením soutěže, čekala jsem, zda se soupeři vůbec sejdou. V době začátku zápasu byli soupeři jen čtyři, takže jsme začali s mírným zpožděním, ale soupeři se nakonec sešli, takže obě družstva hrála v plném počtu.

Jako první prohrál na šesté desce hrající pan Buchta, který tentokrát přiznal, že prohrál opravdu "hloupě". Následovala remíza na třetí šachovnici mezi Karlem Pelikánem a kapitánem hostů, který krátce poté hrací místnost opustil. Poté bohužel prohrály naše přední desky (Tomáš Lamser a Marian Varga) a také pan Hloušek, kterému dělá velké problém hospodaření s časem. Z toho byl nešťastný hlavně jeho soupeř, který chtěl stihnout ještě šachy v Bystrci, což se při partii s panem Hlouškem ukázalo jako nereálné. Panu Režnému se podařilo uhrát remízu s Júlií Murinovou. Možná mohl pomýšlet i na celý bod, ale remíza s výrazně silnější soupeřkou ho i tak potěšila. Nejdéle bojoval po soupeřově odmítnutí nabídky smíru na čtyřce hrající Miloš Řezník, ale i on svou partii nakonec po dlouhém boji prohrál. Soupeři z DM Klášterského tak zvítězili drtivým poměrem 1:6.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Lamser Tomáš

0

1

 Vermířovský Vlastimil

 1. 

 2. 

 Varga Marian

0

1

 Petlan Ivan

 2. 

 3. 

 Pelikán Karel

1/2

1/2

 Kašpárek Ondřej

 3. 

 4. 

 Řezník Miloslav

0

1

 Slámečka Karel

 4. 

 5. 

 Režný František

1/2

1/2

 Murinová Júlia

 5. 

 6. 

 Buchta Miroslav

0

1

 Petlan Michael

 6. 

 7. 

 Hloušek Milan

0

1

 Trubecký Ondřej

 7. 

 Celkově: Domácí

1

6

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.