Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 1. kolo - Vysoká porážka na úvod: Vinohrady - Universita C 1:6


Autor: Vlaďka Šťastná

9. listopadu 2017  09:15


Po nešťastném konci minulé sezóny, kdy jsme sestoupili z KPI a nepodařilo se nám dát dohromady družstvo pro KPII, jsme se rozhodli, že budeme hrát pouze Městský přebor. Nová sezóna pro nás ale začala ještě hůře, protože jsme těsně před jejím začátkem přišli o naši hrací místnost. Nezbývalo tedy nic jiného, než zavolat našim soupeřům a požádat je, zda bychom mohli zápas odehrát u nich.


Soupeři byli naštěstí vstřícní, a tak jsme se utkali proti původnímu plánu o dva dny dříve v jejich hracích prostorách na Lesné. Univerzita je papírově nejsilnějším družstvem letošního Městského přeboru, takže jsme věděli, že to bude velmi těžký zápas. Ratingová převaha byla jednoznačně na straně hostů - rozdíl činil i 200 - 300 Elo bodů, papírově silnější jsme byli jen na šesté desce. Tomuto rozložení sil nakonec odpovídal i výsledek zápasu.

Jako první prohrál pan Režný, kterého postupně následovali Karel Pelikán, Jaroslav Hakl a Milan Hloušek, který ale při správném pokračování v koncovce mohl dosáhnout remízy. Remízu se podařilo uhrát jen Přemkovi Skálovi a Slávku Sedlákovi. Jako poslední dohrával Jakub Mašát, který ale ve vyhrané pozici partii pokazil a nakonec bohužel také prohrál. Jak sám řekl, tato partie ho bude ještě dlouho "strašit". Celkový výsledek zápasu 1:6 tak podle očekávání jednoznačně vyzněl ve prospěch hostů z University kterým patří dík za to, že nám poskytli azyl.

V 2. kole se utkáme s Jezdci Jundrov, kteří také patří mezi nejsilnější družstva soutěže.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Pelikán Karel

0

1

 Pelikán Ctibor

 1. 

 2. 

 Skála Přemysl

1/2

1/2

 Vaculíková Renata

 2. 

 3. 

 Mašát Jakub

0

1

 Fuchs Petr

 3. 

 4. 

 Režný František

0

1

 Zerdaloglu Vasilis

 4. 

 5. 

 Hakl Jaroslav

0

1

 Brychta Jan

 5. 

 6. 

 Sedlák Slavomír

1/2

1/2

 Sobocik František

 6. 

 7. 

 Houšek Milan

0

1

 Weber Tomáš

 7. 

 Celkově: Domácí

1

6

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.