Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 2. kolo - Se štěstím ke smíru: Jezdci Judrov D - Vinohrady 3,5:3,5


Autor: Vlaďka Šťastná

9. listopadu 2017  09:33


I ve druhém kole nám los přidělil těžkého soupeře, a to jundrovské Jezdce. Hrálo se na půdě našich soupeřů, v budově ÚMČ Brno - Jundrov na Veslařské ulici. Začátek utkání byl stanoven už na 17. hodinu což se pro některé hráče ukázalo být nesplnitelným úkolem, takže v 17 hodin nás v hrací místnosti bylo jen 5. Krátce po začátku dorazil i Miloš Řezník, ale stále nám chyběla naše druhá deska - pan Pelikán, což mi dělalo trochu starosti, protože pan Pelikán nikdy pozdě nechodí...


Když se neobjevil ani půl hodiny po začátku utkání a nezvedal mi ani telefon, už jsem se začala smiřovat s tím, že budeme prohrávat 1:0 z výkopu, ale nakonec přece jen dorazil. Údajně nastoupil do jednoho z okružních autobusů ve špatném směru, takže se po Brně projel více, než mu bylo milé a poté ještě trochu bloudil při hledání hrací místnosti.

Ratingová převaha na prvních čtyřech deskách byla jednoznačně na straně domácích, na 5. desce byly síly přibližně vyrovnané a na 6. a 7. desce jsme měli převahu my, protože domácí se rozhodli dát šanci i svým mládežníkům, kterým říkají Hříbata, což je jistě sympatické. Doufala jsem tedy, že bysme mohli uhrát lepší výsledek než proti Universitě, ale v nějaký bodový zisk jsem příliš nevěřila.

O to překvapivěji se vyvíjel celý zápas. Jako první totiž skóroval na trojce hrající Jakub Mašát proti Oldřichu Šípkovi, kterého možná trochu rozhodily vibrace ozývající se hrací místností a související s jeho inzulinovou pumpou. V té době jsme už měli výrazně lepší pozici na poslední desce, zato na šesté desce jsme hájili ve věžové koncovce pozici horší. Mladé jundrovské hříbě ale naštěstí pro nás nenašlo ty správné tahy, a tak se nám na obou posledních deskách podařilo zvítězit! Stav tedy byl najednou 0:3 pro nás, což bylo pro mě natolik překvapivé, že jsem zareagovala slovy: "Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že povedeme o 3 body, řekla bych mu, že je blázen!"

Průběh dalších partií se ale začal komplikovat. Krátce po sobě prohráli pan Pelikán, kterému chyběl čas ztracený pozdním příchodem, a pan Krystl, který jen lakonicky prohodil: "Dnes jsem hrál špatně." Za stavu 2:3 dohrávali už jen Miloš Řezník a pan Šantora (4. a 5. deska). Pan Šantora bohužel také prohrál, takže bylo rázem vyrovnáno na 3:3. Miloši Řezníkovi ale naštěstí soupeř nabídl remízu, aby mu vzápětí kapitán domácích Michal Šípek předved, jak mohl partii během několika tahů vyhrát.

Se štěstím, které se na nás usmálo hlavně na 4. a 6. desce, jsme tedy s jundrovskými Jezdci nakonec uhráli remízu 3,5:3,5.

Odkaz na článek na webu Jezdců s partiemi a fotografiemi z utkáníVýsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Šípek Michal

1

0

 Krystl Jaromír

 1. 

 2. 

 Tioka Zdeněk

1

0

 Pelikán Karel

 2. 

 3. 

 Šípek Oldřich

0

1

 Mašát Jakub

 3. 

 4. 

 Blata František

1/2

1/2

 Řezník Miloslav

 4. 

 5. 

 Továrek Antonín

1

0

 Šantora Ladislav

 5. 

 6. 

 Vojtek Pavel

0

1

 Hakl Jaroslav

 6. 

 7. 

 Mojžíš Marek

0

1

 Sedlák Slavomír

 7. 

 Celkově: Domácí

3,5

3,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.