Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 6. kolo - Méně je někdy více: Vinohrady - Lokomotiva G 3:4


Autor: Vlaďka Šťastná

20. ledna 2018  20:40


V prvním utkání po Novém roce jsme na Vinohradech přivítali družstvo Lokomotivy s písmenkem G. Jejich soupiska je sice silná, ale když jsme zjistili, že soupeři přijeli jen v pěti, svitla nám naděje, že by to tentokrát mohlo vyjít. Bohužel pro nás soupeři předvedli, že i méně je někdy více.


Jediný, koho naše početní převaha asi nepotěšila, byl Slávek Sedlák, který byl nemocný a přijel na zápas až z Bystrce. Soupeři byli sice na všech deskách silnější, ale nám stačily k vítězství dva body a na remízu 1,5 bodu. Na šachovnicích se poměrně dlouho bojovalo. Až kolem půl deváté jsme zaznamenali první úspěch - soupeř Jarka Hakla Karel Mazanec doslova "vlezl" našemu hráči do matové hrozby. Jarkův spoluhráč Jakub Mašát nad tím jen kroutil hlavou a prohlásil: "Já nechápu, jak mu do tohohle mohl soupeř vlézt". V tu chvíli ještě netušil, že se mu toto prohlášení vrátí jako bumerang.

Vedeme tedy 3:0 a k vítězství nám chybí jen jediný bod. Bohužel se vzápětí ukázalo, že Jarkův úspěch byl ten večer jediným. Postupně totiž prohrávají všichni domácí hráči včetně Jakuba Mašáta, který ve své partii nešťastně prohodil tahy, čímž se okamžitě dostal do prohrané pozice a partii vzdal. Soupeři tedy i v nekompletní sestavě vyhrávají 3:5. Prohrát i s dvoubodovým náskokem, k tomu už se asi nedá nic víc říct/napsat...Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Pelikán Karel

0

1

 Lička Vlastimil

 1. 

 2. 

 Skála Přemysl

0

1

 Marša Alexandr

 2. 

 3. 

 Mašát Jakub

0

1

 Mazanec Jan

 3. 

 4. 

 Řezník Miloslav

0

1

 Zikán Karel

 4. 

 5. 

 Hakl Jaroslav

1

0

 Mazanec Karel

 5. 

 6. 

 Sedlák Slavomír

1k

0k

 -----------------

 6. 

 7. 

 Hloušek Milan

1k

0k

 -----------------

 7. 

 Celkově: Domácí

3

4

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.