Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 11. kolo - Konec dobrý, všechno dobré: DM Klášterského B - Vinohrady 1,5:5,5


Autor: Vlaďka Šťastná

26. dubna 2018  19:43


V úterý 10.4. nás čekalo poslední kolo Městského přeboru a v něm družstvo, které na tom jako jediné bylo ještě hůře než my - DM Klášterského B. Takže nás čekal zápas o (před)poslední místo, ve kterém jsme svou pozici v tabulce samozřejmě chtěli obhájit.


Sestava na zápas vznikla bez větších problémů, ale když se v den zápasu omluvil pro nemoc Michal Janků, bylo mi jasné, že takto na poslední chvíli už nikoho neseženu, takže budu muset nastoupit i já. Zápas se odehrával u našich soupeřů, poněkud nepříjemnou komplikací byla výluka šaliny č. 12, na kterou jsem zapomněla své spoluhráče upozornit, ale komplikace s dopravou se nevyhnuly ani hostům.

Co se týče průběhu zápasu, já jsem měla dost starostí se svou partií, kterou jsem dohrávala mezi posledními a nakonec jsem ji v koncovce poněkud nezaslouženě vyhrála, když se můj soupeř vydal v pozici, která by při správné hře na obou stranách byla nejspíše remízová. K průběhu ostatních partií se tedy nemůžu nijak vyjádřit, ale důležitý je výsledek a ten vyzněl jednoznačně pro nás. Vítězstvím jsme obhájili předposlední místo v tabulce, které odpovídalo i papírovým předpokladům na začátku sezóny. Těch zápasových bodů ale mohlo být více, na deváté v pořadí - Jezdce Jundrov - jich ztrácíme hned osm. Několik zápasů ale skončilo naší těsnou prohrou, takže nám často chyběla trocha toho štěstí, což naštěstí nebyl případ posledního kola.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Pochylý Bronislav

1

0

 Krystl Jaromír

 1. 

 2. 

 Bravenec Karel

1/2

1/2

 Pelikán Karel

 2. 

 3. 

 Dorazil Tomáš

0

1

 Mašát Jakub

 3. 

 4. 

 Gilg Jindřich

0

1

 Řezník Miloslav

 4. 

 5. 

 Laš Roman

0

1

 Hakl Jaroslav

 5. 

 6. 

 Coufal Karel

0

1

 Hloušek Milan

 6. 

 7. 

 Fiker Ivan

0

1

 Šťastná Vladimíra

 7. 

 Celkově: Domácí

1,5

5,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.