Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 2. kolo - Druhé kolo málem s kanárem: Vinohrady - Vojenská akademie 0,5:6,5


Autor: Vlaďka Šťastná

15. listopadu 2018  19:17


Zatímco situace v Městském přeboru se poněkud stabilizovala (našel se vedoucí soutěže, takže teď už snad vše poběží jak má), sestava pro 2. kolo vypadala stabilně jen do středy. Když se ve čtvrtek z pracovních důvodů omluvil Přemek Skála, ještě jsem za něj zvládla najít náhradu. Když se ale až v pátek odpoledne pro nemoc omluvil i Miloš Řezník, bylo mi jasné, že takhle na poslední chvíli už nikoho neseženu, takže budu muset nastoupit i já.


Ve druhém kole nás navíc čekal silný soupeř - družstvo Vojenské akademie. Upřímně řečeno, v porovnání s naší sestavou je každý soupeř silný. Soupeři neponechali nic náhodě a nastoupili v základní sestavě, což se o naší sestavě rozhodně říci nedalo. Papírovou převahu jsme měli jen na první šachovnici, na ostatních deskách byli favority hosté. Rozdíly v Elech byly na některých deskách opravdu propastné - na čtyřech deskách ze sedmi činil výkonností rozdíl mezi soupeři 300 a více Elo bodů. Zápas tedy měl být jednoznačně v režii hostů a bohužel opravdu byl.

O průběhu partií toho bohužel nedokáži moc napsat, protože jsme měla dost problémů s vlastní partií, i když skončila jako první. Jeden po druhém pak postupně kapitulovali i moji další spoluhráči. Ani Kubovi Mašátovi se bohužel nepodařilo zopakovat loňský úspěch, kdy svého soupeře pana Nývlta porazil. Naděje jsem vkládala do mého zástupce pana Hlouška na šesté desce, který na tom byl lépe než jeho soupeř, ale dostal se - jako obvykle - do časové tísně, ve které partii pokazil. Čest mančaftu tak zachraňoval na páté desce hrající Jarek Hakl, kterému se podařilo s výrazně silnějším soupeřem a kapitánem hostů v jedné osobě Radkem Braunerem vybojovat remízu. Tato remíza nás zachránila před ostudným kanárem a upravila konečné skóre na 0,5:6,5.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Hladík Josef

0

1

 Vítovec Jiří

 1. 

 2. 

 Pelikán Karel

0

1

 Pouch Milan

 2. 

 3. 

 Krystl Jaromír

0

1

 Žitný Petr

 3. 

 4. 

 Mašát Jakub

0

1

 Nývlt Zdeněk

 4. 

 5. 

 Hakl Jaroslav

1/2

1/2

 Brauner Radek

 5. 

 6. 

 Hloušek Milan

0

1

 Onuca Petr

 6. 

 7. 

 Šťastná Vladimíra

0

1

 Beer František

 7. 

 Celkově: Domácí

0,5

6,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.