Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 3. kolo - Hosty na domácí půdě: Bystrc Oilers - Vinohrady 5,5:1,5


Autor: Vlaďka Šťastná

9. prosince 2018  16:18


Ve třetím kole nás čekal další nebezpečný soupeř - bystrčtí Olejáři. Původně jsme měli hrát u našich soupeřů, ale soupeři už na losovací schůzi sami navrhli, aby zápas proběhl u nás. Takže jsme se ocitli v nezvyklé situaci - byli jsme hosté hrající v domácím prostředí.


Začátek zápasu probíhal v uvolněné atmosféře. Někteří hosté pochválili naši hrací místnost a přišla řeč i na "oblíbené" téma mobilních telefonů. Změnu trestání za mobilní telefony jsem shrnula jednou větou: "Poprvé je to s podmínkou, podruhé už je to nepodmíněně". Hosté - pardon vlastně domácí - nechali doma svého lídra Lukáše Řehůřka, ale i bez něj byli proti nám favority.

Jako první skončila partie na sedmé desce, kde se náš Laďa Jelínek těšil na svého tradičního soupeře - Karla Glacnera. Laďa totiž kvůli svému zrakovému postižení nastupuje jen velmi zřídka - hraje v podstatě jen zápasy proti Bystrci. Tentokrát pan Glacner ale nedorazil a Laďa se místo něj utkal s Tomášem Kacálkem. Svou partii nakonec vzdal, i když podle svého soupeře poněkud předčasně. Na první desce kontroval vítězstvím Pepa Hladík a srovnal tak průběžný stav zápasu na 1:1, ale bylo to bohužel první a poslední vítězství v tomto zápasu. Remízou skončil souboj jmenovců Jiřího a Iva Řehůřkových (nejsou příbuzní), ostatní vinohradští svým bystrckým soupeřům bohužel podlehli. Celkový výsledek zápasu tak byl 5,5:1,5 pro domácí Bystrc.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Hrdina Jiří

0

1

 Hladík Josef

 1. 

 2. 

 Kalod Michal

1

0

 Pelikán Karel

 2. 

 3. 

 Haupt Jaromír

1

0

 Mašát Jakub

 3. 

 4. 

 Alexandr Petr

1

0

 Řezník Miloslav

 4. 

 5. 

 Řehůřek Jiří

1/2

1/2

 Řehůřek Ivo

 5. 

 6. 

 Kubíček Jiří

1

0

 Hakl Jaroslav

 6. 

 7. 

 Kacálek Tomáš

1

0

 Jelínek Ladislav

 7. 

 Celkově: Domácí

5,5

1,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.