Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

MP, 12. kolo - Konec podle očekávání: Vinohrady - Duras D 1,5:5,5


Autor: Vlaďka Šťastná

30. března 2019  19:07


V posledním kole nás jako soupeř čekal Duras s písmenkem D. Vzhledem k tomu, že jsme prohráli i s E družstvem, žádné velké překvapení jsem nečekala. A když se mi postupně začaly hromadit omluvenky, začala jsme doufat alespoň v to, že se mi podaří dít dohromady sedmičlennou sestavu a nebudeme muset k domácímu zápasu nastoupit nekompletní.


Dát dohromady sedm lidí se mi sice nakonec podařilo, ale takto děravou sestavu jsme od začátku sezóny ještě neměli. Naši sestavu tvořili 3., 6. 12 a 14. - 17. (poslední) hráč soupisky. Kapitán soupeřů tuto sestavu okomentoval slovy: "Vy jste teda vybrakovaní" Co na to říct - bylo to tak.

Ratingy opět mluvili ve prospěch našich soupeřů, Duras měl převahu na pěti deskách ze sedmi. Zatímco v předchozím utkání s Moravskou Slavií se nám paradoxně dařilo na zadních deskách, kde jsme byli slabší, tentokrát to bylo stejně paradoxní, ale přesně naopak. Mojí soupeřkou byla slečna Kunčická. Hrály jsme hodně otevřenou partii se spoustou útočných možností. V otevřené pozici se lépe zorientovala moje soupeřka, a tak jsem tentokrát prohrála jako první. Záhy po mně prohrál i Michal Janků a soupeři už vedli 0:2. Tentokrát se nám na rozdíl od minulého zápasu dařilo více vepředu. Pan Pelikán na první desce sice prohrál, ale na 2. - 4. desce jsme zaznamenali tři remízy. Na zadních třech deskách jsme ale všechny tři partie prohrály, což vedlo k jednoznačnému vítězství našich soupeřů 1,5:5,5.Výsledky utkání


 Domácí hráči

Body

Hosté 

 1. 

 Pelikán Karel

0

1

 Moulis Rudolf

 1. 

 2. 

 Mašát Jakub

1/2

1/2

 Hyrš Martin

 2. 

 3. 

 Buchta Miroslav

1/2

1/2

 Tomíška Miroslav

 3. 

 4. 

 Jelínek Ladislav

1/2

1/2

 Koukal Ondřej

 4. 

 5. 

 Hloušek Milan

0

1

 Zdražil Karel

 5. 

 6. 

 Janků Michal

0

1

 Ivanov Mikhail

 6. 

 7. 

 Šťastná Vladimíra

0

1

 Kunčická Klára

 7. 

 Celkově: Domácí

1,5

5,5

 HostéPokud si přejete vložit komentář,
přihlašte se prosím, případně se nejprve zaregistrujte.