Šachový klub Vinohrady Brno

Jméno:

Heslo:

Družstvo B


MP, 10. kolo - Těsná porážka od Morendy: Vinohrady B - Moravská Slavia D 3:4

Vlaďka Nováková, 19. března 2017  12:24

V 10. kole nás jako soupeř čekala Moravská Slavia s písmenkem D, která v dosavadním průběhu soutěže nasbírala stejně jako my 10 zápasových bodů, takže se dal očekávat napínavý zápas. Mně se ale bohužel před zápasem opět sešlo větší množství omuvenek, čemuž odpovídala i naše zápasová sestava. Se silnější zápasovou sestavou jsme určitě mohli pomýšlet na vítězství.


MP, 8. kolo - Nečekaně tvrdý výprask: Vinohrady B - DM Klášterského B 1:6

Vlaďka Nováková, 13. února 2017  19:00

Po nevydařeném zápase s Vojenskou akademií na nás v 8. kole Městského přeboru čekalo družstvo DM Klášterského s písmenkem B. Toto družstvo sice disponuje jen 10 hráči na soupisce, nedostatek hráčů ale kompenzuje jejich šachovou silou, což nám soupeři dali dost pocítit.


MP, 6. kolo - Pátek třináctého smůlu nepřinesl: Vinohrady B - ŠK Rozrazil 5:2

Vlaďka Nováková, 14. ledna 2017  17:22

V pátek 13. 1. nás čekalo další kolo Městského přeboru, ve kterém byl naším soupeřem ŠK Rozrazil. ŠK Rozrazil je družstvo složené převážně z mladých šachových nadějích, které na ZŠ Vedlejší trénuje Dosi Točev. Hosté nám celý zápas poněkud usnadnili, protože na zápas dorazili jen v pěti lidech.


MP, 4. kolo - Body zůstaly na Lokálce: Lokomotiva G - Vinohrady B 5,5:1,5

Vlaďka Nováková, 20. prosince 2016  21:06

Přestože to zpočátku vypadalo, že se sestavou na 4. kolo Městského přeboru nebudou téměř žádné problémy, opak byl pravdou. Nakonec přece jen dorazilo několik omluvenek, jedna až v den zápasu. Na poslední chvíli jsme už žádného náhradníka nesehnala, takže mi bylo jasné, že budu muset večer nastoupit i já. "No, to dopadne bledě", pomyslela jsem si. A taky že dopadlo.


MP, 3. kolo - Olejáři nám to dost usnadnili: Vinohrady B - Bystrc Oilers B 4,5:2,5

Vlaďka Nováková, 21. listopadu 2016  18:49

Když jsem na losovací schůzi domluvila termín třetího kola na pátek 18.11., nedošlo mi, že je ve čtvrtek 17.11. svátek a že to tudíž nebude moc dobrý termín. Když se mi asi dva týdny před zápasem ozval kapitán hostů Jirka Řehůřek, že ani jim se tento termín nehodil, kontaktovala jsem hráče, zda souhlasí s přesunem zápasu o týden dříve. Když jsem zjistila, že v původním termínu by z našich prvních třech desek mohla nastoupit jen jedna, byla jsem nakonec ráda, že jsme se na předehrávce domluvili.


MP, 2. kolo - Lokálka nám přivezla první body: Lokomotiva H - Vinohrady B 3 : 4

Vlaďka Nováková, 7. listopadu 2016  19:18

Po nevydařeném vstupu do soutěže jsme se ve 2. kole střetli s družstvem Lokomotivy s písmenkem H. Sestava na tento zápas prošla velkými porodními bolestmi, protože se mi sešlo velké množství omluvenek. Navíc jsem souběžně řešila změnu termínu 3. kola a když do toho ještě přišla žádost Lokomotivy o posun začátku utkání o půl hodiny, řekla jsem dost a požadavku jsem nevyhověla.


MP, 1. kolo - Vstup do soutěže úspěšný nebyl: Vinohrady B - Duras E 2,5 : 4,5

Vlaďka Nováková, 7. listopadu 2016  19:09

Nová sezóna Městského přeboru přinesla oproti té loňské hned několik změn. První změnou byl návrat jen k jedné velké skupině o 13 družstvech, takže se letos opět hraje systémem každý s každým. Druhá změna nastala na postu vedoucího soutěže, kde Broňka Chmelíčka vystřídal Ondřej Kašpárek. S tím souviselo i navýšení startovného ze 300 Kč na 500 Kč, které by mělo pokrýt odměnu nového vedoucího soutěže.


MP, 2. kolo nástavby - Úspěšný vstup do další části MP jsme nezopakovali: Vinohrady B - Bystrc Oilers B 2,5:4,5

Vlaďka Nováková, 11. března 2016  20:09

Přestože jsme v základní části ve skupině A skončili jednoznačně poslední a po sloučení se skupinou B nám patřila nelichotivá předposlední příčka, vstup do nástavbové části jsme zvládli skvěle. Porazili jsme totiž Lokomotivu J v poměru 4,5:2,5 a v tabulce jsme se posunuli zase o něco výše. U tohoto zápasu jsem bohužel nebyla, takže nemůžu přinést žádné podrobnější zpravodajství, pojďme tedy k zápasu s Bystrcí.


MP, 7. kolo - Základní část skončila neslavně: Vinohrady B - Vojenská akademie 1,5:5,5

Vlaďka Nováková, 24. ledna 2016  14:31

Po předčasné vánoční nadílce od Jezdců Jundrov v podobě porážky 5,5:1,5 a novoročním odpočinku nás čekalo poslední kolo základní části, ve kterém jsme se střetli s Vojenskou akademií. Zatímco nám už o nic nešlo, naši soupeři potřebovali pro účast v postupové skupině vyhrát. V případě remízy či prohry by velmi pravděpodobně zůstali v sestupové skupině, takže motivace k vítězství u našich soupeřů rozhodně byla.


MP, 4. kolo - (Tragi)komedie plná omylů: Vinohrady B - Duras E 3:4

Vlaďka Nováková, 6. prosince 2015  20:54

V pátek 4. 12. jsme v naší klubovně přivítali družstvo Durasu s písmenkem E. Když se naši soupeři začali scházet a zjistili jsme, že s sebou přivezli i velmi mladé spoluhráče (roky narození 2003 a 2006), začala jsem doufat v body. Jako prognostik bych ale pravděpodobně zůstala o chlebu a vodě - no, zkrátka zase to nevyšlo.


MP, 3. kolo - Připisujeme první bod: Moravská Slavia E - Vinohrady B 3,5:3,5

Vlaďka Nováková, 23. listopadu 2015  19:48

Ve třetím kole Městského přeboru zamířilo naše Béčko do hrací místnosti největšího brněnského klubu, aby se zde utkalo s družstvem Moravské Slavie s písmenkem E. Vzhledem k tomu, že náš soupeř z prvních dvou kol získal jen jeden zápasový bod, doufali jsme v - pokud možno plný - bodový zisk.


MP, 2. kolo - Těsná prohra s Lokomotivou: Vinohrady B - Lokomotiva H 3:4

Vlaďka Nováková, 10. listopadu 2015  16:06

V pátek 6. 11. nás čekalo letošní první domácí utkání v Městském přeboru a naším soupeřem bylo družstvo Lokomotivy s písmenkem H. Bohužel jsem se utkání nemohla zúčastnit, takže vše měl na starost můj kapitán Marian Varga. Doufali jsme, že si po nevydařeném prvním kole trochu spravíme chuť a Lokomotivu porazíme.


MP, 1. kolo - Úvod se nám nevydařil: DM Klášterského B - Vinohrady B 5:2

Vlaďka Nováková, 10. listopadu 2015  15:05

Do nové sezóny Městského přeboru - hrané stejně jako loni ve dvou skupinách - jsme vstupovali zápasem s mládežníky z DM Klášterského B. Nenechte se mýlit písmenkem - družstva z D Klášterského "klamou tělem", takže B družstvo je slabší než jejich A družstvo hrající ve druhé skupině.


V sezóně 2015/2016 bude naše "B" družstvo opět bojovat v Městském přeboru

Vlaďka Nováková, 9. října 2015  10:52

V letošní sezóně jsme chtěli přihlásit naše "B" družstvo do Městského přeboru a "C" družstvo tentokrát do Městské soutěže. Protože však Městská soutěž nebyla kvůli malému zájmu družstev obnovena, budeme mít letos - stejně jako předloni - v soutěžích jen dvě družstva. Městský přebor se bude hrát stejným systémem jako loni - 15 družstev rozdělených do dvou skupin. Po odehrání základní části budou družstva opět rozdělena na dvě skupiny - jedna bude bojovat o postup do KPII, druhá o "záchranu". Naše "B" družstvo bude bojovat ve skupině A.


Postupové naděje "B" družstva zhasly už v základní části soutěže

Vlaďka Nováková, 7. března 2015  20:21

Městský přebor se letos poprvé hrál odlišným systémem než v uplynulých letech. Předchozí systém hry "každý s každým" byl kvůli vyššímu počtu družstev nahrazen systémem dvou skupin. Po odehrání základní části se pak první poloviny obou skupin utkaly v boji o postup do KP II, zatímco méně úspěšná družstva bojovala o záchranu.